Градът на бъдещето вече може да се види в Лос Анджелис. Супер футуристичната конструкция е дело на местни  архитекти.

Миниатюрният модел на града беше показан в Музея на изкуство в Лос Анжелис. Той има стоманен скелет и представлява сложна комбинация от шестлентови магистрали, жп линии на различни нива, както и стотици небостъргачи.

Авторите на проекта са използвали и 1 100 малки колички, които се движат през цялото време, за да придадат достоверност и динамика на живота в бъдещия град. Те се задвижват от специални електрически генератори.

"Работата по проекта започна в специално студио преди около 5 години и си казах, това изглежда забавно, трябва да го запазим, трябва да остане в Лос Анджелис," сподели директорът на музея Майкъл Гован.

Проектът е озаглавен „Метрополис 2”.

По думите на Гован, използването на автомобили като основен начин за онагледяване на бъдещия град отлично пасва на същността на Южна Калифорния.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google