С настъпването на нощта демонстрантите разпънаха палатки, за да продължат протеста си и утре.
Според организаторите на протеста на улицата са близо 1 милион души, или една четвърт от населението на страната. Просирийската опозиция призова своите привърженици за седящ протест, който да блокира държавните и правителствените сгради.

Хусейн Рахал - говорител на Хизбулла: “Протестът няма да спре, докато правителството не подаде оставка. Ние искаме правителство на националното единство, в което да бъдат представени всички партии. Не можем да приеме страната ни да е заложник на чуждо управление отвън”.

Кризата в Ливан се задълбочи, след като в началото на месеца министрите от шиитските формации Хизбулла и Амал напуснаха кабинета. Двете партии настояват за повече правомощия на техните представители във властта. Оставка подаде и министърът на околната среда, който е християнин. Хизбулла и партията на Мишел Аун, който е християнин маронит, имат общи просирийски позиции и през февруари сключиха споразумение за политическо партньорство. Мюсюлманите друзи, чиято религия е произлязла от шиитската, са антисирийски настроени и подкрепят правителството.

Уалид Джумблат - лидер на друзите: “Ливанската армия е принудена да напусне позициите си в Южен Ливан и да се върне в столицата, за да пази държавните институции. Ако това продължи дълго, сигурността на страната може да бъде застрашена".

Просирийските партии обвиняват кабинета на Фуад Синьора, че е останал безучастен пред израелската агресия през юли. Хизбулла и християните маронити призовават за предсрочни избори, на които да бъде избрано национално отговорно правителство.