
Най-добрите български моделисти ще представят умалени копия на кораби, бронирана техника и самолети тази събота и неделя, в Националния военно-историческия музей. Това ще бъде петата изложба-конкурс, в която ще участват и чуждестранни майстори на забавното хоби, наречено стендов моделизъм.
Освен модели на самолети и бронирана техника, най-добрите български моделисти ще покажат и така наречените диорами. Това са комплексни модели, които включват човешки фигури, превозни средства, дори елементи от ландшафта на избраната историческа сцена. За първи път любителите на миниатюрните модели ще покажат и един голям експонат, който са реставрирали през последните 10 месеца.
Изложбата на умалени модели е открита за посещения от утре - събота, и ще продължи до неделя в Националния военно-исторически музей.
Времето