24 часа преди дългоочакваното раздаване на най-престижните кинонагради "Оскар", в Бевърли Хилс бяха обявени наградите "Златна малинка" за най-лошо представяне на филми и актьори.

Категоричният фаворит в своеобразната антикласация тази година беше Майк Майърс. Комедията "Любовен гуру" с негово участие спечели "Златна малинка" за най-лош филм, а той самият бе избран за най-лош актьор и най-лош сценарист.

Достойна конкурентка на Майърс се оказа Парис Хилтън, която получи три "малинки" - за най-некадърна актриса в "Красавицата и грозницата", за поддържащата си роля в "Репо! Генетичната опера" и за най-трагична екранна двойка също в "Красавицата и грозницата".

Пиърс Броснан бе отличен за най-лош поддържащ актьор за "Мамма миа", а като най-лош режисьор бе отличен Уве Бол за цели три филма. "Златна малинка" за най-несполучливо продължение получи филмът "Индиана Джоунс и кралството на кристалния череп".

"Златната малинка" е учредена от американеца Джон Уилсън през 1980 г. Лауреатите се избират с бюлетити, изпратени по пощата от 688 души от 20 държави.

 

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето