Национален протест срещу дупките в цялата страна. Недоволството си срещу дупките изразиха в девет български града: София, Варна, Бургас, Пловдив, Търговище, Велико Търново, Плевен, Сливен и Русе. Най-активни и солидарни бяха шофьорите от Варна. Протестът срещу дупките във Варна продължава и в момента. От там предава Десислава Кръстева:
Към 18.00 часа пред община Варна се събраха няколко стотин души. Варна е първият град, който "въстана" срещу дупките и това е вторият протест там. Протестиращите днес са по-малко в сравнение с предишния протест. Множеството игра днес хоро, много от хората носят счупени части от автомобилите си. Други участваха в построяване на пирамида от гуми. Проведе се и показно запълване на дупка. Протестът започна с автопоход.
Над 70 автомобила се събраха във Варна, за да участват в поредния протест срещу дупките по варненските улици.
"Просто ще покажем за пореден път, че варненци не искат дупки по българските пътища, не искат дупки по Варна и навсякъде. Трябва да се оправи това нещо", заяви Еню Янев.
От няколко дни във Варна тече рехабилитация на уличните настилки, но протестиращите искат не просто кръпки. Гражданското недоволство е и заради некачествената работа на фирмите изпълнителки.
Варненци се заканиха, че протестите ще продължат докато инфраструктурата в града стане на европейско ниво. За bTV Новините от Варна - Нивелина Няголова
Протестът е организиран във Фейсбук
Над 6600 души членуват в специалната група в социалната мрежа. От Община Варна обясниха, че както всяка година, така и сега при температура над 10 градуса се извършват редовни ремонти на улиците и те не са свързани с провеждането или не на протести.
Протест срещу дупките имаше и в София
Шофьорите искат граждански контрол върху парите за ремонти. Настояват и всяка община да назначава експерти, които да дават оценка за състоянието на пътищата. Още по темата от Мария Савкова:
В интернет и социалната мрежа Фейсбук противниците на дупките са повече от 30 хиляди. Въпреки това, тези които изразиха гражданската си позиция днес пред парламента могат да се преброят на пръсти.
Протестиращите искат цялостни ремонти, а не само кърпене на дупките.
"Наливаме пари в едни дупки. Буквално казано това са дупки и парите изтичат през тая дупка. След три месеца пак трябва да се правят тези дупки”, каза организаторът Айдуван Саидов.
Едни от малцината, дошли на протеста, са и двама софиянци. Работата им изисква да навъртат над 150 километра на ден, и то само в София.
Вместо на работа, на протеста са и родителите на малката Никол. Майката Деница разказва, че изпитва ужас всеки път, когато сяда зад волана с дъщеря си.
"Винаги си под някакво напрежение. От гледна точка, че не знаеш как ще реагират околните. Избягвайки една дупка, за да не се случи нещо, човек трябва да е нащрек не, ами отгоре”, коментира Деница.