Руският нападател Александър Овечкин отбеляза своя първи хеттрик от повече от две години насам, с което изведе Вашингтон до категорична победа с 5:1 над Ню Джърси в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Овечкин започна мача с актив от пет гола в общо 16 мача за редовния сезон в НХЛ, с което заемаше едва трето място в листата на реализаторите за отбора на Вашингтон. Столичаните пък бяха с баланс 5-10-1 преди събота вечер и имаха едва 11 точки, заемайки последното място в лигата, съставена от 30 тима.

Овечкин обаче се разигра в Ню Джърси и наказа Дяволите три пъти, като за последно беше вкарвал толкова на 22 януари, 2011 година, в мач срещу Торонто.

Иля Ковалчук беше автор на единственото попадение в полза на Ню Джърси в самия край на втората част, когато резултатът беше изравнен при 1:1. Овечкин обаче даде отново аванс на Вашингтон и неговият тим спечели мача.

Дъстин Браун и Джеф картър нанизаха по една шайба през първата третина при победата на Лос Анджелис с 4:1 над Колорадо в друг мач от съботната програма на НХЛ. Тревър Люис добави още едно попадение за шампионите, а крайното 4:1 оформи звездата на тима Анже Копитар.

Уейн Симъндс вкара победен гол за Филаделфия в средата на последната част за победа с 5:3 над Уинипег. Брейдън Шен добави два гола в полза на летящите, а Клод Жиру се отчете с още един за победата.