
Норвежецът Аксел Лунд Свиндал спечели последното спускане за сезона и излезе начело в генералното класиране за Световната купа по ски-алпийски дисциплини, а Михаел Валххофер (Австрия) стана носител на малкия трофей в тази дисциплина.
Свиндал извоюва победата на скъсеното, заради мъглата и лошата видимост, трасе с време от 1:22,26 минути, следван на 20 стотни от Дидие Кюш (Швейцария) и на 36 стотни от шведа Ханс Олсон.
След този успех норвежецът се изкачи от трето на първо място в генералното класиране с 929 точки, пред Бенямин Райх (Австрия) - 857 точки и Ивица Костелич (Хърватия) - 837 точки.
Михаел Валххофер не завърши състезанието, но въпреки това остана на върха в дисциплината спускане 470 точки. Така за трети път след 2005 и 2006 година Валххофер спечели малката СК в спускането.

