Патрик Марло вкара гол при числено превъзходство за Сан Хосе 13:18 минути след началото на продължението при победата с 4:3 над Ванкувър, с което "акулите" затвориха плейофната серия от НХЛ.

Джон Таварес записа победна шайба 9:49 минути преди последната сирена за успеха на Ню Йорк Айлъндърс с 6:4 над Питсбърг, с което неговият тим изравни серията след четвъртия мач.

Кайл Турис вкара 2:32 след началото на допълнителна част при победа на Отава с 3:2 над Монреал, с което "сенаторите" поведоха с 3:1 в плейофната серия.

Патрик Шарп записа две шайби за отбора на Чикаго, който се наложи с 3:0 над Минесота и поведе с 3:1 победи в серията между двата тима. Брайън Бикел стана автор на третото попадение, а Кори Крофърд спаси 25 удара.