Редовният сезон в Националната хокейна лига приключи. В отложения мач заради атентата в Бостън, местният Брюинс загуби от Отава Сенатърс с 2:4.

Гостите от Канада поведоха с голове на Ерик Кондра и Джаред Коуен, но Бостън изравни чрез Рич Певерли и Денис Сайденберг. В последните четири минути на двубоя Отава стигна до успеха с попадения на Жан-Габриел Таго и Кайъл Търис.

Победата на Отава допринесе тимът да се изкачи на седмо място в Изток и да пропусне лидера от редовния сезон в конференцията Питсбърг. Бостън остана на четвърта позиция.

Александър Овечкин от Вашингтон спечели за трети път в кариерата си приза "Морис Ришар" за голмайстор на редовния сезон. Руснакът завърши кампанията с 32 попадения, с 3 повече от Стивън Стамкос от Тампа Бей.

Мартен Сен Луи от Тампа Бей пък заслужи наградата "Арт Рос" за най-много точки през редовния сезон. Той събра 60 точки по системата голове и асистенции и изпревари само с 3 точки Стамкос. Овечкин и Кросби от Питсбърг разделиха третото място с по 56 точки.

Вратарите на шампиона в редовния сезон Чикаго Кори Крофърд и Рей Емъри получиха приза "Уилям М. Дженингс" за най-малко получени голове. Двамата допуснаха 102 попадения в кампанията, с 2 по-малко от вратарите на Отава.