Колин Грийнинг се разписа 7:39 минути след началото на второто продължение за победа на Отава с 2:1 над Питсбърг, благодарение на което Сенаторите съкратиха аванса на Пингвините след мач номер три в плейофната серия между двата отбора от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Тайлър Кенеди беше точен минута преди сирената във втората третина за 1:0 в полза на Питсбърг, като този гол се задържа почти до края на мача. Домакините изтеглиха своя вратар в последната минута, а Даниел Алфредсон се възползва от численото превъзходство на своя тим и изравни с драматично попадение само 29 секунди преди края. Стражът Крейг Андерсън направи 49 спасявания в срещата, докато Томас Вокун отрази 46 шайби на другата врата.

Питсбърг все още има аванс от 2:1 победи в плейофната серия между двата тима, но мач номер 4 е насрочен за сряда, отново в Канада.

Джони Бойчук отбеляза победна шайба в средата на втората третина при победа на Бостън с 5:2 над Ню Йорк Рейнджърс в друга плейофна серия от Източната конференция, благодарение на което Мечоците поведоха с 2:0.
Бойчук вкара трети плейофен гол в своята кариера за 3:2 след 12:08 минути игра през втората част, докато Милан Лучич и Брад Мърчанд, чийто гол в продължението донесе първата победа за Бостън в серията, подсигуриха крайния успех в полза на Бостън.

Следващите два мача - номер три и номер четири, ще бъдат изиграни в "Медисън Скуеър Гардън", Ню Йорк.