Ню Джърси се наложи над гостуващия Питсбърг с 3:1 и измести съперника от лидерската позиция в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Адам Енрике и Боби Бътлър вкараха два бързи гола в средата на третата част и донесоха успеха на домакините, за които вратарят Мартен Бродюр записа мач номер
1200 в най-престижното първенство в този спорт.

Брендън Сатър изведе гостите напред в 83-ата секунда, но
Стефан Мато изравни малко преди края на втората третина. Иля Ковалчук записа две асистенции, а Бродюр отрази 24 шайби за четвъртия пореден успех на Ню Джърси, предаде БТА.

Торонто пък разгроми домакина Монреал с 6:0 в канадското дерби. Фил Кесъл и Дион Фанюф се отличиха с по гол и две асистенции, а вратарят Джеймс Риймър направи 37 спасявания и записа първи "шутаут" за сезона.

Лео Комаров, Джеймс ван Римсдайк, Тайлър Бозак и Корбиниън Холцер също се разписаха, а Торонто постигна шести успех в седемте си гостувания през сезона досега.

В друго канадско дерби Ванкувър отнесе гостуващия Калгари с 5:1 и постигна пета поредно победа в лигата, с която се утвърди на върха на Северозападната дивизия.
Джордън Шрьодер се разписа два пъти, Кори Шнайдер спаси 33 удара, а Александър Бъроус, Кевин Бикса и Крис Хигинс също вкараха за успеха. Лий Щепмняк изведе гостите напред в края на първата част, но
Калгари допусна обрат.

Боби Райън се отличи с два гола и две асистенции при успеха на Анахайм с 6:5 след дузпи над домакина Сейнт Луис. Вратарят новобранец Виктор Фаст стана първият в последните осем години, който записва пет поредни победи в дебютните си пет мача в лигата като титуляр.
Той завърши с 26 спасявания. Ник Бонино пък вкара решаващата дузпа, с която Анахайм стигна до успеха. Теему Селане завърши с гол и три асистенции за Сейнт Луис, който допусна четвърта последователна загуба.

Детройт записа трети пореден успех след 2:1 над гостуващия Едмънтън. Павел Дацюк се отличи с гола и асистенция за победното попадението на Никлас Кронвал в 6:08 минута на третата част. Николай Хабибулин отрази 28 шайби в първия си мач за сезона, но не успя да помогне на Едмънтън да избегне поражението.

Финикс победи домакина Сан Хосе с 1:0 след дузпи, след като редовното време и продължението завършиха без попадения. Вратарят Майк Смит спаси 33 удара и записа 21-и "шутаут" в кариерата си, с което помогна за успеха на гостите в мач номер 750 на старши треньора Дейв Типет в лигата. Вратарят на домакините Анти Ниеми отрази 21 изстрела за 20-ия си "шутаут", но при дузпите не успя да спре Микел Бьодкер и Радим Върбата.

Вашингтон разгроми гостуващия Флорида с 5:0, но остана на дъното в Източната конференция. Трой Брауър вкара два гола, а вратарят Брейдън Холтби направи 27 спасявания за първия си "шутаут" за сезона и четвърти