Вратарят Рей Емери спаси 17 удара и остава без поражение през този сезон, когато пази мрежата на Чикаго в Националната хокейна лига. Блекхоукс  разбиха с 5:2 Колорадо и са убедителен лидер в Западната
конференция с 51 точки.

Патрик Кейн вкара гол и подаде за още два, а Джими Хейс и Андрю Шоу се разписаха в рамките на 57 секунди през първата част. След това Брент Сийбрук заби четвъртата шайба, а накрая Джонатан Тейвс оформи крайния
резултат. Вратарят Емери, който обичайно е резерва на Кори Крофорд, регистрира 11-а поредна победа в редовното време, както има и една след продължение. Тимът на Колорадо пък е на последното място в цялата Конференция, предаде БТА.

Минесота излезе начело в Северозападната дивизия, след като спечели с 3:1 срещу досегашния лидер Ванкувър и го свали от върха. Уайлд имат 34 точки, с две повече от финалистите в Лигата за 2011-а година. Чарли Койл вкара попадение за 2:1 в средата на третата част и напрактика осигури успеха на Минесота, а вратарят Никлас Бакстрьов помогна с 35 спасени удара.

Йонас Бродин и Мат Кълън добавиха по едно попадение за успеха, а Хенрик Седин се разписа почетно за Ванкувър, който е в лоша серия- 11-о поражение от последните 16 мача.

Вратарят на шампионите от Кингс Джонатан Куик регистрира първи мач през този сезон без допуснат гол, отразявайки 27 удара при успеха на Лос Анджелис с 4:0 над Финикс у дома. Тайлър Тофоли пък вкара първото си попадение в Лигата при едва второто си участие, а защитникът Джейк Муцин също отбеляза. Останалите
два гола бяха за Анже Копитар и Джеф Картър.

За Куик това е 25-и мач със суха мрежа и 10-а победа в
последните 11 мача пред собствена публика. Носителят на
наградата Кон Смити за миналата година е доста далеч от
постижението си от шампионския сезон, когато имаше 10 мача без гол.

В дерби от Тихоокеанската дивизия Анахайм Дъкс спечели с 5:2 срещу Сан Хосе Шаркс и продължава да бъде лидер в потока с 46 точки, като единствен оспорва 1-ата позиция в редовния сезон на Чикаго, от който изостава с 5 точки. Акулите пък са трети в дивизията с 30 точки. Защитникът Франсоа Бошмен вкара два гола за победителите, а
Емерсън Итъм се разписа за първи път в НХЛ в дебютния си сезон. 34 секунди след Итъм се разписа и Питър Холанд, а петото попадение отиде за сметката на Райън Гецлаф.

''Акулите'', които претърпяха шеста загуба в седем мача, бяха лишени от доста основни играчи заради травми и разчитаха основно на вратаря си Анти Ниеми, който отрази 23 удара. Новобранецът Джейсън Де Меърс вкара първи гол в НХЛ, а при 4:1 до 3:4 съкратиха пасива Патрик Марло и Мат Ървин.