Монреал нанесе първа загуба на Ню Джърси през сезона в НХЛ след успех с 4:3 след продължение. Намиращият се в отлична форма Андрей Марков вкара четвъртия си гол от началото на сезона и донесе успеха на канадците 38 секунди преди края на продължението.

Монреал водеше с 3:1 в третата част, но Джърси успя да изравни до края на редовното време и да стигне до продължение. Ню Джърси стартира с три поредни успеха от началото на съкратения заради локаута сезон, но в четвъртия си мач допусна поражение.

Победата на Монреал пък е трета поредна за отбора. Брендън Галахър, Брендън Пруст и Райън Уайт вкараха за Монреал в редовното време, а за Джърси се разписаха Дейвид Кларксън, Дейниъс Зубрус и Патрик Елиъс. Елиъс добави и две асистенции и достигна границата от 900 точки в кариерата си.

Питсбърг се наложи над Отава с 2:1 след изпълнение на дузпи. Питсбърг поведе с гол на Джеймс Нийл, а Отава изравни във втората третина с първото попадение на Колин Грийнинг за сезона. Евгений Малкин донесе успеха на "пингвините" при наказателните удари.

Чикаго постигна шеста поредна победа след успех над Детройт с 2:1 след продължение. Ник Леди вкара в 2:45 минута на продължението и Чикаго записа най-добър старт на сезона в историята си.

Алекс Овечкин вкара първия си гол за сезона, а Вашингтон записа първа победа през кампанията след 3:2 над Бъфало. Джоъл Уорд се отличи с гол и асистенция, а Джон Ерскайн също се разписа за Вашингтон. Маркъс Фолино и Тайлър Енис бяха точни за тима на Бъфало, който допусна трето поредно поражение.