Джоел Уорд вкара първия си хеттрик в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (NHL), а Брейдън Холтби записа шътаут при разгромната победа на Вашингтон със 7:0 в гостуване срещу Филаделфия в петък вечер.

Мачът се отличи и с голямо меле в хокеен стил – в третата част, когато резултатът вече си беше изнервящ за домакините, които губеха с 0:7, нервите си казаха думата и боят започна. Мелето продължи около 3 минути, в които никой не можеше да разтърве отделните двойки налагащи се играчи.

Джейсън Чимера добави гол и три асистенции за победителите, а Никлас Бекстрьом и Михаил Грабовски завършиха с по три точки за Столичаните, които вече са с баланс от 6:7 победи в редовния сезон. Това беше и първи успех в кампанията на Вашингтон в мач, в който голямата звезда на тима Александър Овечкин пропуска да се разпише. Той дори не пътува за Филаделфия, защото се лекува от лека контузия в горната част на тялото.

ВИДЕО от боя:

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (NHL), резултати от редовния сезон:

Филаделфия - Вашингтон 0:7
Питсбърг - Кълъмбъс 4:2
Каролина - Тампа Бей 0:3
Отава - НЙ Айлъндърс 4:5 след дузпи
Флорида - Сейнт Луис 0:4
Минесота - Монреал 4:3
Далас - Колорадо 2:3 след продължение
Клагари - Детройт 3:4