Носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис постигна важен успех с 1:0 над гостуващия Сейнт Луис в третия мач от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига. Така шампионите намалиха изоставането си на 1:2 победи в серията.

Вратарят Джонатан Куик отрази всичките 30 удара и записа пети "шътаут" в кариерата си в следсезонните елиминации. Слава Войнов отбеляза единственото попадение в мача в 4:56 минута на втората третина.

В друг мач на Запад Анахайм разгроми Детройт с 4:0 като гост и поведе с 2:1 победи в серията. Домакините, които играят в плейофите за 22-и пореден сезон, не успяха да отбележат гол в елиминациите за първи път от 2007 година. Вратарят на гостите Йонас Хилер отрази всичките 23 изстрела при успеха. Гостите се възползваха от спорно съдийско отсъждане за наказание на Джъстин Абделкейдър и откриха резултата чрез Ник Бонино при числен превес 4:31 минути преди края на втората третина. До края Анахайм доминираше на леда и с голове на Райън Гецлаф, Емерсън Итъм и Мат Белески стигна до убедителния успех.

На Изток Вашингтон надделя с 1:0 след продължение над гостуващия Ню Йорк Рейнджърс и поведе с 2:0 победи в серията. Вратарят Брендън Холтби спаси всичките 24 изстрела, а Майк Грийн вкара единственото попадение при числен превес в 8:00 минута на продължението. Стражът на гостите Хенрик Лундквист отрази 37 шайби, но и това не помогна.

Торонто изравни серията срещу Бостън след успех във втория мач с 4:2 като гост. Джофри Люпюл се отличи с два гола за канадците, Фил Кесъл и Джеймс ван Риймсдайк също се разписаха, а вратарят Джеймс Риймър се отличи с 39 спасявания. Нейтън Хортън даде аванс на Бостън в началото на втория период, но домакините допуснаха обрат. Джони Бойчук също реализира.

Срещи от първия кръг на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи в седем мача):