Националният отбор по хокей на лед за мъже на България
загуби с 6:9 (1:3, 1:4, 4:2) срещу Китай в своя втори мач от
втора дивизия, група 2, на световното първенство в Истанбул.

Китайците вкараха три бързи гола още до изиграването на 15:45 минути от първата третина, като за България малко преди сирената точен беше Алексей Йотов. Съперникът възстанови преднината от три гола още в началото на втората третина, но българският национален тим отново намали чрез Йотов.

Следващите минути обаче принадлежаха изцяло на китайците, които спечелиха мача с три поредни шайби, оформили крайното за тази част 7:2. Българите се разиграха в последната третина и успяха да я спечелят с 4:2. Георги Искренов, Николай Божанов, Иван Ходулов и
Алексей Йотов вкараха във вратата на китайците, но това се оказа недостатъчно и България загуби с 6:9. Стражът Никола Николов, който остана на вратата цял мач, отрази
28 шайби на българската врата, допускайки девет гола, предаде БТА.

Общо 27 пък бяха изстрелите към вратата на китайците.
Българският национален отбор почива във вторник, а в сряда играе срещу Мексико. В първия мач от дивия 2, група "Б", България отстъпи с 5:10 на Нова Зеландия.