Ню Йорк Рейнджърс записа първи успех за сезона след 4:3 след продължение срещу гостуващия Бостън. Мариан Габорик реализира хеттрик, включително и победното попадение в 27-ата секунда на допълнителното време. Габорик изведе домакините напред с два гола през първата третина, но Брад Марчанд и Милан Лучич изравниха още през втората част.

Рейнджърс излезе отново напред в резултата с точен изстрел на Тейлър Пят, но Нейтън Хортън с първото си попадение след повече от година 4:23 минути преди края направи 3:3. Туука Раск направи 29 спасявания за Бостън, но отборът допусна първо поражение в кампанията.

Стийв Съливан също се отличи с хеттрик при успеха на Финикс над гостуващия Кълъмбъс с 5:1. Оливер Екман-Ларсон добави две попадения и асистенция за домакините. Фьодор Тютин отбеляза почетния гол за Кълъмбъс, а вратарят Стийв Мейсън отрази 37 шайби.

Джеймс над Рисмдайк се разписа два пъти, а Торонто отнесе домакина Питсбърг с 5:2. Кларк Макартър, Михаил Грабовски и Тайлър Бозак също реализираха за гостите, а вратарят Джеймс Раймър спаси 28 удара. Звездите на Питсбърг Сидни Кросби и Евгени Малкин вкараха първите си голова за сезона, но не успяха да помогнат на отбора си да избегне поражението.

Зак Касян вкара в редовното време, а след това отбеляза и решаващата дузпа при победата на Ванкувър над гостуващия Калгари с 3:2 в канадското дерби. Мейсън Реймънд също се разписа за домакините в редовното време, а вратарят Кори Шнайдер спаси 34 изстрела. Алекс Тангей и Микаел Беклунд вкараха за Калгари.