Стивън Вайс отбеляза гол в 3:13-а минута на продължението, с който донесе победата на Детройт като гост на Каролина в среща от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

За Детройт това е втора победа в два мача от началото на сезона и първа като гост. Капитанът Хенрик Зетеберг изравни за гостите 16.4 секунди преди края на третата част, а вратарят Джими Хауърд отрази 23 удара за успеха.

Радек Дворак и Нейтън Гербе при дебюта си за Каролина изведоха домакините напред в резултата с два гола, но в началото на третата част Джъстин Абделкадер върна един гол за Детройт.

Ню Йорк Айлендърс спечели първия си мач за сезона за пръв път от 2007 година насам, след като победи Ню Джърси с 4:3 след изпълнение на дузпи. Мат Мулсон вкара единствената дузпа в шестия кръг, а Евгени Набоков спаси всичките шест удара на домакините. Мартен Бродюр направи 23 спасявания в първия си мач за
сезона за "дяволите", включително и пет дузпи, предаде БТА.

С гол на Ерик Карлсън 1:35 минута преди края на третата част Отава победи Бъфало с 1:0 като гост. Калгари стигна до успех с 4:2 при гостуването си на Кълъмбъс, след като Иржи Худлър и Къртис Гленкрос бяха точни в рамките на 42 секунди през третия период. Девин Сетогучи отбеляза две шайби във вратата на Лос Анджелис при домакинската победа на Уинипег с 5:3 над "кралете". Колорадо се наложи над Нешвил с 3:1, а Пи Ей Паренто се отчете с два гола.