Андрю Шоу вкара след рикошет в третото продължение при победа на Чикаго с 1:0 над Бостън в първа среща от финалната плейофна серия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Михал Росивал изстреля шайбата от дясната част на нападението на Чикаго след 12:08 минути игра в третото продължение, а тя се отклони в Дейв Боланд и Шоу, преди да премине покрай вратаря на гостите Тука Раск.

Това се случи малко след удар на Яромир Ягър, който беше много близо до гола в края на второто продължение. Каспарс Даугавинс също пропусна добро положение за Мечоците в добавените части.

Бостън водеше дълго време в мача с двете шайби на Милан Лучич и тази на Патрис Бержерон, но Брендън Саад, Дейв Боланд и Джони Одуя изравниха до 3:3 и изпратиха мача в продължения.