Кайл Окпосо вкара първи плейофен гол в своята кариера, след като се разписа с победна шайба само 7:37 минути преди финалната сирена в мача на Ню Йорк Айлъндърс срещу Питсбърг. Благодарение на попадението на Окпосо, гостите спечелиха с 4:3 и изравниха серията от Националната хокейна лига след втората среща между двата тима.

Мат Молсън, Колин Макдоналд и Мат Мартин също вкараха за отбора от Ню Йорк, който помрачи завръщането на Сидни Кросби на леда. Капитанът на ''пингвините'' изигра своя първи мач след счупване на костица в челюстта. Той вкара два гола в първите осем минути на срещата, когато Питсбърг поведе бързо с 3:1.

''Пингвините'' обаче не успяха да задържат своята преднина и хокеистите на Айлъндърс преодоляха дефицита. Голяма роля за успеха изигра и Евгени Набоков, който спря цели 30 шайби на вратата на победителите, предаде БТА.

Лидерът от редовния сезон в НХЛ Чикаго се наложи с 5:2 над Минесота във втория мач между двата тима. Патрик Шарп и Михаел Фролик отбелязаха по два гола за ''ястребите'', а Патрк Кейн записа две асистенции. В последните секунди на мача Брайън Бикел се разписа на празна мрежа и оформи крайния успех за отбора на
Чикаго, който води с 2:0 в серията.

Рафи Торес вкара гол след 5:31 минути игра в продължението за победа на Сан Хосе с 3:2 над Ванкувър, с което ''акулите'' спечелиха и двете си гостувания от серията. Тя се мести в неделя в Сан Хосе, където ''акулите'' са с баланс 17-2-5 от редовния сезон в лигата.