Носителят на купа "Стенли" Бостън записа пета поредна победа в НХЛ, след като се наложи с 3:2 у дома над Монреал в поредния кръг от редовния сезон. След този успех Бостън се доближи само на точка от лидера в НХЛ Чикаго.

Тим Томас отрази 33 удара, а головете за победителите реализираха Беноа Пулио, Дейвид Крейчи и Брад Марчанд. Ерик Коул и Томаш Плеканец бяха точни за Монреал. В Торонто Лос Анджелис спечели като гост с 3:2 след дузпи с победен удар на Дъстин Браун.

Джъстин Уилямс и Браун се разписаха и в редовното време за тима на Лос Анджелис. За Торонто попаденията отбелязаха Мат Фратин и Джон-Майкъл Лайлс.

Далас победи Анахайм с 5:3 в друг мач. Домакините поведоха с 3:0, но позволиха на гостите да изравнят с три гола във втората част. За Далас точни бяха Брендън Мороу, Алекс Голигоски, Майк Рибейро, Майкъл Райдър и Ерик Нистрьом. За Анахайм се разписаха Теему Селане, Лубомир Вишновски и Нин Бонино.

Вратарят на Ванкувър Роберто Луондо спаси 33 удара и записа първия си мач без допуснат гол този сезон при успяха с 4:0 над Минесота.

Хенрик Седин отбеляза гол и добави две асистенции, а брат му Даниел се отличи с три асистенции за победителите. За Минесота това бе четвърта поредна загуба. Райън Кеслър, Алекс Бъроус и Яник Хансен добавиха по един гол за Ванкувър.