Давид Крейчи вкара третия си гол за вечерта след 13:06 минути игра в продължението при успеха на Бостън с 4:3 над Торонто, с което "мечоците" поведоха с 3:1 победи в серията от първия етап от плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Крейчи преодоля стража на "кленовите листа" Джеймс Раймер с удар от кръга за булата, след като се освободи по лявата част на нападението на своя тим. Джофри Лупул, Коуди Франсон и Кларк Макартър вкараха за Торонто, докато автор на четвъртото попадение в полза на победителите стана Патрис Бержерон. Капитанът Здено Хара пък завърши мача с четири асистенции.

Бостън е с баланс 15:2 в опитите да се класира в следващия кръг на плейофите, когато води с 3:1 в серията.

Дан Жирарди и Дерек Щепан вкараха в последната третина за Ню Йорк Рейнджърс, който пропиля аванс от два гола, но успя да се наложи с 4:3 над Вашингтон и да изравни серията при 2:2 победи.

Слава Войнов се разписа в продължението при победа на Лос Анджелис с 3:2 над Сейнт Луис. Шампионите спечелиха трети пореден мач срещу този съперник и с това поведоха с 3:2 победи в серията.

Ник Бонино вкара победна шайба за Анахайм след 1:54 минути игра в продължението срещу Детройт. Защитникът Бен Ловджой пое шайбата зад мрежата на "червените криле" и я подаде пред вратата, където Бонино не сгреши и даде аванс от една победа на своя тим след мач номер 5.