Бъфало стартира с убедителна домакинска победа редовния сезон в Националната хокейна лига след 5:2 срещу Филаделфия. Томаш Ванек се отличи с два гола и три асистенции за успеха и стана първият играч от отбора с пет точки в един мач от сезон 2007/2008.

Стийв Отс, Тайлър Майерс и Коди Ходжсън също се разписаха, а Джейсън Поминвил завърши с три асистенции за Бъфало. Шон Кутюрие и Клод Жиру дадоха аванс на Филаделфия от 2:1 с две бързи попадения в началото на втората третина, но гостите допуснаха обрат, въпреки че вратарят Иля Бризгалов отрази 36 шайби.

Филаделфия стартира сезона с две поредни загуби едва за десети път в клубната история. Джеймс Нийл се разписа два пъти, а Евгени Малкин даде три асистенции при победата на Питсбърг с 6:3 над домакина Ню Йорк Рейнджърс. Крис Летанг се отличи с гол и асистенция, а Паскал Дюпюи, Мат Нисканен и Тайлър Кенеди също вкараха за втората поредна победа на Питсбърг от началото на сезона.

Райън Калахан, Рик Неш и Тейлър Пят реализираха за Рейнджърс, но отборът допусна втора последователна загуба. Дейв Болънд завърши с две попадения и асистенция при успеха на Чикаго над домакина Финикс с 6:4. Гостите записаха втори пореден успех, след като вчера в първия си мач за сезона надделяха над шампиона Лос Анджелис Кингс с 5:2. Мариан Хоса вкара два гола за домакините, които обаче допуснаха 11 попадения в първите си два мача и логично имат две загуби.

Алеш Хемски изравни резултата 5:55 минути преди края на редовното време, а след това отбеляза решаващата дузпа за победата на Едмънтън с 3:2 като гост на Ванкувър. Ванкувър пропиля аванс от 2:0, а вратарят Роберто Луонго спаси 30 удара, но и това не помогна да Бъде избегнато поражението.

Центърът Патрик Марло се разписа два пъти, а Сан Хосе отнесе домакина Калгари с 4:1. Мартин Хавлат и Дан Бойл също вкараха и развалиха дебюта на треньора на канадците Боб Хартли. Анти Ниеми отрази 31 шайби за гостите. Лий Стемпняк даде аванс на Калгари през първата третина, който отборът удържа до средата на мача, но трите гола на Сан Хосе в последните шест минути на втората част се оказаха решаващи.

Вратарят Джош Хартинг отрази всичките 24 шайби и помогна за победата на Минесота с 1:0 над гостуващия Далас. 28-годишният Хартинг игра за първи път, след като през октомври беше диагностициран с множествена склероза. Той обаче се представи отлично на вратата и записа седми "шътаут" в кариерата си. Единственото попадение в срещата реализира Зак Паризи в 8:11 минута на първата третина.