Терек, с Благой Георгиев, загуби с 0:1 домакинството си на Рубин в мач от 17-ия кръг на руското първенство.

Българският полузащитник игра цял мач за тима от Грозни, но в 77-ата минута пострада тежко, след като бе жестоко сритан едновременно от двама противникови футболисти. Георгиев лежа повече от две минути на терена докато му бъде оказана медицинска помощ, но в крайна сметка успя да продължи мача.

Гостите от Казан стигнаха до успеха в сами край. Голът реализира Алан Касаев в 85-ата минута с бомбен шут след центриране от свободен удар и лошо изчистена топка от домакините.

С успеха Рубин поне за кратко се изкачи на втора позиция с 30 точки, колкото има и 3-ия Зенит. Лидерът ЦСКА (Москва) е далеч напред с 37. Терек пък заема 11-о място с 19 т.