Защитаващият титлата си Египет се класира за полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации с победа с 3:1 над Камерун след продължения.

В 26-ата минута обаче Камерун поведе. Ашил Емана центрира от корнер от ляво към близката греда и капитанът Ахмед Хасан отклони топката в собствената си врата. В следващите минути възпитаниците на Пол Льо Гуен контролираха събитията на терена, но от нищото шампионите на Африка изравниха. В 37-ата минута Ахмед Хасан се реваншира за грешката си при попадението на съперника. Той отправи удар по диагонала от 34 метра, Идрис Карлос Камени подцени изстрела и топката спря в десния ъгъл на вратата на Камерун.

След почивката камерунците отново заиграха по-активно и Ел Хадари трябваше да се намесва решително след мощен удар по диагонала на Емана. Минута преди края обаче Емад Матаеб можеше да донесе победата на Египет срещу хода на мача. Той получи пас от дясно на задната греда, но с удар от въздуха не успя да намери целта от ъгъла на малкото наказателно поле.

Така се стигна до продължения, в началото на които "Фараоните" предрешиха всичко. В 92-ата минута Джереми върна лошо една топка към Камени, резервата Мохамед Наги пресече и от 5-6 метра направи 2:1 за Египет с удар между краката на вратаря на съперника. Само три минути по-късно шампионите увеличиха аванса си на 3:1. Ахмед Хасан стреля от фаул от 25 метра, Камени изби несигурно, топката отскочи и се удари в сглобката между двете греди и тупна пред голлинията, но попадението неправилно беше признато от главния арбитър Джером Деймън от Южна Африка.

Така Египет, който се стреми към трета поредна континентална титла, ще спори за място на финала срещу Алжир.