Колумбия е първият отбор, който си осигури място на четвъртфиналите на Копа Америка. В мач от последния кръг на група „А” на турнира „кафетерос” се наложиха с 2:0 над Боливия и си гарантираха първото място преди последната среща между Аржентина и Коста Рика.

Успехът на колумбийците донесе тяхната звезда Радамел Фалкао Гарсия, който реализира и двете попадения.

В 14-ата минута нападателят на Порто получи пас от Дайро Морено, успя да се освободи от противников защитник и с прецизен удар реализира за 1:0.

След още толкова време, в 28-ата минута, резултатът бе удвоен. Фалкао се разписа от дузпа, която бе отсъдена заради нарушение на Сантос срещу Армеро.

С успеха Колумбия събра 7 точки. Втори в момента е Коста Рика с 3 точки, Аржентина е с 2, а Боливия приключи само с 1 спечелена точка. Колумбия със сигурност завършва на първо място в група „А” и на четвъртфиналите ще се изправи срещу най-добрия от завършилите на 3-то място.