Испанският шампион Барселона победи с 4:1 своите гости от Тенерифе в мач от 36-ия кръг на испанското първенство.

Първото попадение на "Ноу Камп" реализира голмайсторът на първенството Лионел Меси, а попадението бе 30-о за него.

Гостите обаче изравниха 5 минути преди края на първата част чрез Роман Мартинес след асистенция на Данел Коме. В 63-ата минута младият нападател на Барселона Боян Къркич отново изведе състава напред в резултата.

15 по-късно Педро Родригес отбеляза третото попадение за Барселона. Крайният резултат в срещата бе оформен от Меси в самия край на двубоя.

След този успех Барселона вече води с 4 точки на втория в подреждането Реал (Мадрид), който днес гостува на Майорка. Тенерифе остана в зоната на изпадащите отбори и заема 18-а позиция с 35 точки от 36 изиграни мача.