Отборът на Тренто се класира за полуфиналите на турнира за купата на Италия по волейбол. Воденият от Радостин Стойчев тим надигра Сър Сейфти Перуджа с 3:1 (25:16, 25:18, 21:25, 25:17) в собствената си зала. Силен мач изигра Матей Казийски, който завърши с 14 точки. Николай Учиков пък не се появи в игра.

Следващият съперник на Тренто е Вибо Валентия, който елиминира Бре Банка Ланути Кунео с национала Цветан Соколов след 3:0 гейма (25:22, 33:31, 25:20). Соколов завърши с 6 точки.

Другата полуфинална двойка ще противопостави шампиона на Италия Кучине Лубе Банка Марке Мачерата и Кза Модена.

Първият тим победи категорично водения от бившия селекционер на националния ни тим Силвано Пранди тим на Андреоли Латина с 3:0 гейма.

Каза Модена пък направи страхотен обрат като гост на Копра Елиор Пиаченца от 0:2 до 3:2 (22:25, 22:25, 25:18, 25:18, 15:6). Българинът с италиански паспорт Христо Златанов реализира 17 точки за Пиаченца.

Полуфиналните срещи може да гледате пряко по RING.BG и онлайн на VOYO.bg на 29 декември (събота) от 17:05 и от 19:30 часа.