Въпреки силното представяне на своя капитан Христо Златанов, отборът на Пиаченца не успя да избегне поражението при гостуването си на Перуджа в мач номер 2 от полуфиналната плейофна серия за шампионската титла и златните медали в италианското волейболно първенство. Перуджа спечели с 3:2 гейма в драматичен сблъсък, след като поведе в резултата с 2:0 части. Пиаченца изравни - 2:2, но в тайбрека домакините бяха по-убедителни и стигнаха до ценния успех, който изравнява плейофната серия. В момента двата тима имат по един успех, играе се до три победи от пет мача. Двубой номер 3 предстои тази събота от 18:30 часа и ще бъде излъчен пряко по RING.BG и онлайн на VOYO.bg. Христо Златанов влезе като резерва в края на първия гейм и завърши с 15 точки. В другия полуфинал лидерът след редовния сезон - Мачерата вече води в серията с 2:0 успеха. Снощи Мачерата надигра Каза Модена с 3:0 гейма и тимът може да реши всичко още тази неделя в собствената си зала, за когато е планиран третият сблъсък.