Огромен провал за Тренто в италианското волейболно първенство. В сезона, в който тимът бе напуснат от Радостин Стойчев и Матей Казийски, клубът записа най-лошото си представяне от 7 години насам, отпадайки още в четвъртфиналните плейофи на първенството.

Така Тренто, който спечели титлата миналата година с двамата българи начело, тази няма да защитава трофея, независимо от поредния силен мач на единствения наш волейболист, останал в състава - Цветан Соколов.

Диагоналът на националния ни отбор записа 22 точки, но Тренто загуби гостуването си на Каза Модена с 1-3 гейма във втората среща от четвъртфиналния плейоф и напусна надпреварата за Скудено още в края на месец март.

Подобен провал тимът не помни в ерата Стойчев - Казийски от 2007 година до сега. На полуфиналите Модена ще спори с Мачерата, отстранил в два мача отбора на Верона.

Първия полуфинал можете да гледате на живо тази неделя от 18.30 ч. по RING.BG. Другата полуфинална двойка е между Пиаченца и Перуджа, отстранили след по две победи в серията, съответно, Чита Ди Кастело и Кунео.