КВК Габрово победи като гост чешкия Бърно с 3:1 (25:23, 25:23, 26:28, 27:25) гейма в първия мач от втория кръг на третия по сила европейския клубен турнир по волейбол за мъже Чалъндж Къп. Срещата продължи близо 2 часа,  а след този успех българският тим увеличи шансовете си да прескочи предварителните кръгове и да се класира за 1/16-финалите на надпреварата.

В първия сет българските волейболисти за пръв път поведоха при 15:14, а след това 24:20 нямаха проблеми и след 27 минути водеха с 1:0 гейма. Във втората част домакините имаха преднина от 4-5 точки. Момчетата на Любомир Герасимов стигнаха до обрат - 21:20, а след 23:23 спечелиха последните две точки в гейма. Българите имаха преднина от три точки в третия гейм, но след 24:23 позволиха на чехите на изравнят и да спечелят с 28:26.Волейболистите на Бърно водеха с 20:19 и 25:24 в четвъртия гейм, когато българите успяха да вземат последните три точки и да затворят мача.

Станислав Петков стана топреализатор на мача с 25 точки за победителите, а Минчо Минчев добави 18 точки. Най-резултатен за Бърно бе Владимир Катона с 23 точки.

Реваншът в Габрово е на 21 ноември. При краен успех следващият съперник на българския тим ще бъде швейцарския Шеноа (Женева).