Казанлък Волей победи Марица Пловдив с 3:1 в мач от последния трети ден от турнира в Казанлък, част междинния дял в първенството на Националната волейболна лига за жени.

Домакините от Казанлък Волей, които официално оглавиха класирането в шампионата за есенния полусезон след днешния успех, направиха много силен мач и победиха с 14:25, 25:22, 27:25, 28:26 в отделните геймове.

Пловдивчанки, които вече бяха загубили от днешния си съперник у дома с 2:3 този сезон, започнаха много по-добре мача в залата на спортен комплекс "Арсенал" и успяха да поведат след 14:25 в първия гейм. Момичетата на Стоян Гунчев обаче изравниха геймовото съотношение след 25:22 във втората част. Последва доста оспорван трети гейм, който обаче също бе спечелен от домакинския отбор.

Волейболистките на тима от Казанлък спечелиха мача след нова драма в четвъртия гейм и успех в него с 28:26.
По-рано Феникс 09 (Шумен) пък победи Спартак 1996 (Плевен) с 3-0 (25:17, 25:11, 25:17).