Женският национален отбор на България победи Унгария с 3:0 (21:10, 21:16, 21:17) във втория кръг от първия турнир на предварителна група А на европейската лига, срещите от който се играят в турския град Бурса. Мачът продължи 65 минути. Около стотина зрители изгледаха бързата победа на българките, след като преди това зала "Дженгиз Гьолю" бе пълна докрай за откриването и домакинския двубой, в който Турция надигра Румъния с 3:1.

Треньорът Марчело Абонданца започна с разпределител Лора Китипова, Мария Каракашева, в посрещане Добриана Рабаджиева и Славина Колева, в центъра с Габи Коева и Христина Русева, либеро Мария Филипова. В последствие Коева отстъпи мястото си на Цветелина Заркова. Този състав се запази през цялото време, като българските волейболистки доминираха изцяло и взеха крайната
победа без особени проблеми за около 65 минути игра.

Единствено в началото на третата част имаше равностойни моменти, като резултата вървеше точка за точка до 10:10. В този момент на крайната линия застана Добриана Рабаджиева и отбеляза два поредни аса на унгарките.

Това даде нужната преднина на нашите, разликата се запази до край и българските момичета затвориха мача с чиста победа. Най-добър реализатор за българския тим стана Добриана Рабаджиева с 11 точки. Мария Каракашева завърши със 7 точки.