Григор Димитров постигна категорична победа и по този начин даде аванс на България срещу Финландия от 1:0 победи в срещата от първия кръгвъв втора група на зона Европа/Африка на турнира за купа "Дейвис".

Най-добрият български тенисист даде само два гейма на финландеца Юхо Пауку за 6:1, 6:1 и 6:0 за 70 минути игра.

Номер 40 в света Григор Димитров, който бе подкрепян от доста хора в залата, показа далеч по-добра игра от своя съперник, който е чак на 1 117 място в света.

"Мачът беше лесен, но и аз го направих такъв с играта си.
Беше важно, че спечелих бързо и в три сета. Така успях да запазя сили за предстоящите мачове в следващите дни. Нашата цел е крайния успех, така че тази победа е първата крачка", заяви Димитров.

Във втория двубой от сблъсъка България - Финландия, Александър Лазов ще се изправи срещу първата ракета на Финландия Мике Континен.