Това е първото дело от сагата с „царските имоти”, по което върховните съдии подлагат на съмнение решението на колегите си от Апелативния съд, че имотът е собственост на държавата
Време ли е държавата да се вслуша в решението на Темида, или наследниците на монархическата династия трябва да разберат, че България вече не е тази от времето на Фердинанд и Борис III?