Руските власти се борят да ограничат разлива на дизелово гориво край Норилск, който достигна до голямото ерезо Пясино.
Заради авария в местната топлоцентрала във водите се изляха над 20 хиляди тона промишлена нафта.
Петното е оградено със специална мрежа с поплавъци.
Снимка:
btvnovinite.bg
Еколози предупреждават, че въпреки мерките, ще има поражения върху флората и фауната.
Причина за аварията е пропадане на бетонната основа на резервоара, което е довело до спукването му.
Снимка:
btvnovinite.bg
Срещу директора на централата и още трима инженери са повдигнати обвинения.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















