Украйна е нанесла два удара с дрон по газоразпределителната станция „Валуйка“ в Белгородска област на 22 март и е повредила оборудване, съобщи руското министерство на отбраната, пише Ройтерс.
В изявлението на министерството не се посочва дали станцията е продължила да работи нормално, или не.
Министерството също така заяви, че на 23 март украинските сили са направили опит за нападение срещу Глебовското газокондензатно находище в Крим, но руската противовъздушна отбрана го е отблъснала.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
По-рано министерството съобщи, че днес Украйна се е опитала да атакува с дрон помпената станция "Кропоткинская" край град Ставропол.
Станцията се намира на линията на газопровода КТК (Каспийски тръбопроводен консорциум) за транспорт на нефт от Западен Казакстан до бреговете на Черно море край Новоросийск, Краснодарския край. В момента "Кропоткинская" е в ремонт след предишно нападение.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK