Двама души бяха убити в украинската столица Киев и един - в руската Ростовска област, при атаки с дронове тази нощ, съобщиха местните власти, пишат световни агенции, цитиранни от БТА.

Снимка: Reuters

Русия и Украйна се нападат една друга с безпилотни летателни апарати на практика всяка нощ през последните месеци. Двама души бяха убити при отделни атаки с дронове в Киев, предаде Укринформ, като се позова на украинската Държавна служба за извънредни ситуации.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

В резултат на нападенията избухнаха пожари в жилищни блокове. Десетки хора бяха евакуирани.

Един човек е бил убит при украинска атака с дрон в Ростовска област, съобщи от своя страна изпълняващият длъжността губернатор на южния руски регион Юрий Слюсар.

Автомобил се е подпалил на път вследствие на нападението. В колата е загинал един човек, чиято самоличност засега не е установена.

Снимка: Reuters

Отразена е масирана украинска атака с безпилотни летателни апарати в шест района в Ростовска област. Информацията за последиците на земята се уточнява, добави той.

Министерството на отбраната на Руската федерация междувременно съобщи за 59 унищожени дрона тази нощ.

Близо половината от тези апарати - 29, са били свалени именно над Ростовска област, а 20 - над Астраханска.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK