Украйна може да победи в конфликта. Прогнозата е на американския секретар по отбраната Лойд Остин, който събра съюзниците във военновъздушната база „Рамщайн“ в Германия, за да обсъди още военна помощ за Киев.

„Рамщайн“ е разположена на 1400 хектара и е главна квартира на американските военно-въздушни сили за Европа и Африка. Това е най-голямата американска военна база извън Съединените щати. В и около нея живеят близо 50 хиляди американци. Тук е разположена и наземна станция за сателитни и радио-релейни връзки, които осигуряват операции с дронове.

На срещата в „Рамщайн“ е и генералният секретар на НАТО, а България е представена от военния министър и началникът на отбраната. Лойд Остин говори за военната помощ, която светът оказва на Украйна.

„Да помогнем на Украйна днес ще й помогне да засили потенциала си утре. Работата, която свършихме за кратко време, ще доведе до голяма промяна на бойното поле. Страните по света се стараят да посрещнат нуждите на Украйна приветстваме решението на германия като домакин да изпрати противовъздушни системи и бронирани машини. Виждаме прогрес всеки ден. Нямаме време за губене- идващите седмици ще са критични за Украйна", каза Остин.

  • Руски генерал-майор е убит в Украйна (ВИДЕО)
  • Президентът наложи вето върху изпращането на БТР-и на Украйна
  • Игор Смешко пред bTV: Как Украйна можеше да се подготви за войната и отровен ли е Виктор Юшченко?
  • Украинският омбудсман ще посети военнопленници, държани от Русия
  • След ампутация: Историята на войника Артем, който бяга на Бостънския маратон с протези
  • Запорожката АЕЦ бе изключена временно
  • Заради „нарастване на заплахите“: Путин разпореди да се увеличат с 15% военните в руската армия
  • Мъж взриви жп линията, свързваща Русия с Китай
  • Срещата на ОССЕ: Няма официална информация за участието на руския първи дипломат
  • Съпругата на разузнавач №1 на Украйна – отровена с тежък метал