Ключова среща на НАТО се провежда във военновъздушната база „Рамщайн“ в Германия.

Американският секретар по отбраната Лойд Остин изрази увереност, че Украйна може да победи Русия в конфликта, който продължава вече два месеца.

Остин инициира разговори с повече от 40 страни от НАТО и партньори извън Алианса.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

При откриването на срещата той потвърди ангажимента да се помага на Украйна срещу инвазията на Русия.

На срещата присъства и генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг.

Германският министър на отбраната Кристине Ламбрехт вече съобщи, че Германия ще изпраща в Украйна противовъздушни системи „Гепард“ и ще продължи да помага координирано със съюзниците.

От българска страна в срещата участват министърът на отбраната Драгомир Заков и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов.

„Украйна определено вярва, че може да победи както и всички тук. Инвазията на Русия е неоснователна, необмислена и незаконна. Тя е оскърбление към международния правов ред и заплаха към свободните хора навсякъде по света“, заяви Лойд Остин.

„Да помогнем на Украйна днес ще й помогне да засили потенциала си утре. Работата, която свършихме за кратко време, ще доведе до голяма промяна на бойното поле. Страните по света се стараят да посрещнат нуждите на Украйна приветстваме решението на германия като домакин да изпрати противовъздушни системи и бронирани машини. Виждаме прогрес всеки ден. Нямаме време за губене- идващите седмици ще са критични за Украйна", каза Остин.

  • Силна експлозия в покрайнините на Одеса: Атакувано е училище
  • За среща с крал Чарлз III: Володимир Зеленски пристигна днес във Великобритания
  • Норвегия ще инвестира 400 млн. долара в производство на дронове и ракети в Украйна
  • Русия нападна Украйна с 352 дрона и 16 ракети
  • Володимир Зеленски: Русия подготвя нови военни операции в Европа
  • Руска атака срещу Киев взе жертви и причини пожари (ВИДЕО)
  • Зеленски: Германски и чешки компании все още доставят материали на руската военна индустрия
  • „Летяха бомби, имаше сирени, децата плачат“: Украинско семейство за ужаса от войната
  • Путин: Ако Киев използва мръсна бомба, руският отговор вероятно ще бъде катастрофален
  • Държави от ЕС искат забрана за влизането в Шенген на руснаци, сражавали се срещу Украйна