Реал (мадрид) излезе начело в класирането в Примера дивисион. "Кралският клуб" победи Хетафе с 4:2 в мач от втория кръг на шампионата и се възползва от грешната стъпка на Барселона.

Карим Бензема откри резултата в 14-ата минута, но до края на полувремето гостите изравниха чрез Николас Федор. След почивката зрителите на "Сантияго Бернабеу" станаха свидетели на общо четири попадения.

В 60-ата минута Реал получи правото да изпълни дузпа, заради нарушение на Ката Диас срещу Роналдо.

Зад топката застана потърпевшият Кристиано Роналдо и даде аванс на тима си. Девет по-късно португалецът асистира на Бензема за 3:1. Малко след това „белите“ бяха попарени за втори път от Федор. В края на мача Гонсало Игуаин оформи крайното 4:2.