„Имаше два ракетни удара. Удариха българско село. Имаше военна част там. Един човек е убит и един ранен“, съобщи депутатът в местния парламент на Одеска област Трифон Антов в ефира на bTV.

По думите му „в Одеса засега е спокойно. В морето гърмяха, но в самия град е спокойно“. Негови приятели в Херсон са му съобщили, че градът е паднал в руски ръце.

„Гледам съвременна Отечествена война. Много е грозно това, което става в Харков и Киев. Моите другари ми казват“, споделя Антов.

Все по-голям е натиска на границата в близост до Одеса. Ескалират и проблемите със снабдяването, има нужда от храна и дрехи, казва бесарабският българин.

Вижте повече във видеото.

  • Сергей Лавров: Ако гаранциите на САЩ ще пазят режима в Киев, ще осъзнаете, че е малко вероятно да има траен мир
  • Кая Калас: Украйна е изправена пред хуманитарна катастрофа
  • Руски съд осъди на 7 г. затвор тийнейджър за планиране на атака по поръчение на Украйна
  • Путин е отворен за идеята за среща със Зеленски, ако тя се състои в Москва
  • „Украйна да се изтегли от Донбас. Това е пътят към мир“: Какво поиска специалният пратеник на руския президент?
  • Кремъл: Путин посрещна Уиткоф и Къшнър за преговори за Украйна
  • "Фаненшъл таймс" оцени като неуспех преговорите на Зеленски с Тръмп
  • Украйна, САЩ и Русия сядат на една маса за преговори
  • „Краят на войната е сравнително близо“: Тръмп ще се срещне със Зеленски в Швейцария
  • Приятелски огън от ракета или удар от дрон: Жилищен блок в Нова Адигея беше поразен при нападение на Украйна