През февруари професионалната оперета в България навършва 105 години. По този повод Музикалният театър посвещава целия месец на оперетното изкуство и на мюзикъла.

Две сърца в три четвърти такт на Роберт Шолц - една плоча на 105 години, съхранила звука и началото на професионалното оперетно изкуство в България. 

Снимка: Редакторски екип

„Когато постъпих на работа, имаше нужда от млади балетисти през 1983 година и от тогава съм тук, няма да ги смятаме колко години са. Посрещнаха ме големи артисти – тогава второто златно поколение на оперетата Видин Даскалов, Кошлукова, Нори Николов", разказва солистът Румен Григоров.

Снимка: Редакторски екип

„Това, което аз си спомням, е, че представленията, които бяха свързани с името на Видин Даскалов, всъщност месеци напред нямаше билети за тях“, добави той.

Снимка: Редакторски екип

„Това е тук текущият репертоар, който е във витрините, детските ни пиеси, класическите ни пиеси. За мен е ценност и за всеки един професионалист е ценност това нещо, което е работено на ръка. Това е животът ми, това е нещото, което много обичам“, сподели Мария Андонова-Стрик, перукиер.

Какви подробности и истории се разкриват зад кулисите на Музикалния театър – вижте във видеото.