„Добре е, че държавата се готви да посрещне ударите, които са възможни – върху хората и гражданите като потребители. Опитът от последните държави, които приеха последни еврото, показва, че има повишаване на доходите – дори в минимален размер“. Това коментира пред bTV бившият социален министър Христина Христова.
“Ако следим икономическите показатели, няма нито една причина за увеличение на цените“, заяви тя.
„Следователно еврото ще бъде използвано като аргумент. Добре е, че държавата се готви да даде отпор, обединяват се институциите. Обективни икономически причини на този етап не съществуват“, обясни Христина Христова.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Тя не очаква при преизчисленията да има каквито и да било разминавания, а нови трудови договори няма да се сключват. Ако някои работодатели се възползват от преподписване - това няма да бъде законно.
По думите ѝ увеличението на доходите в Литва е 115% за 5 години след приемането на еврото.
Какво още коментира Христина Христова - чуйте във видеото.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK