България постигна трети пореден успех и продължава с пълен актив от точки на олимпийския турнир по волейбол. Този път "лъвовете” се наложиха с 3:0 (25:23, 25:21, 25:22) над един от аутсайдерите в нашата група "А" – Австралия. Нашите обаче изглежда малко подцениха съперника и се наложи да показват характер и да правят невероятни обрати, за да постигнат чистата победа.

Успехът на практика праща България на четвъртфиналите, тъй като само на теория може 5 отбора да завършат с по 3 победи, като в това се включва и Австралия да постигне успехи срещу Италия и Полша.

Първият гейм започна точка за точка и първото техническо прекъсване бе при резултат 8:7 в полза на австралийците. Веднага след това те дръпнаха с 10:7. Нашите изравниха при 11:11, но отново позволиха на съперника да поведе и втората пауза дойде при 16:14 за тима от Зеления континент. Последва обаче дълга серия от точки на "трикольорите", които обърнаха резултата до 19:16. Националите ни не можаха да задържат дълго тази преднина и равенството отново бе възстановено при 20:20. Българите отново успяха да поведат, с 23:20, и отново позволиха разликата бързо да бъде стопена при 23:22. Все пак повече обрати нямаше и нашите затвориха гейма с 25:23.

Втората част също бе малко странна, но "лъвовете" показаха характер и направиха суперобрат. Австралийците започнаха отлично и поведоха с 5:0. Прекъсването дойде при 8:2, а най-голямата разлика бе от 7 точки, за 9:2. Тя бе поддържана до 11:4, когато нашите направиха серия от 3 точки и намалиха до 7:11. Равенството дойде при 14:14, а обратът бе реализиран при 19:18. До края националите ни увеличиха разликата и спечелиха с 25:21.

Третият гейм отново не стартира добре за България и Австралия отново взе солиден аванс. Първата пауза дойде при 8:3 и веднага след това националите ни направиха серия до 8:6. "Кенгуратата" обаче възстановиха преднината си при 13:8, а българите намалиха до 14:13 в полза на съперника. Второто техническо прекъсване бе при резултат 16:14 за австралийците, но последва изравняване за 16:16, а до обрат се стигна при 18:17. България натрупа аванс и поведе с 24:19, когато за пореден път се получи някакво отпускане и бяха изпуснати 3 мачбола, но в крайна сметка мачът бе затворен с 25:22.

Най-резултатен за победата бе Тодор Алексиев с 16 точки, а най-много точки записа Томас Едгар от Австралия - 18.

България е лидер в група "А" с 9 точки и мач повече. Следват Аржентина, Полша (на които им предстои мач помежду си), Италия и Австралия с по 3 точки, а Великобритания е с 0.

БЪЛГАРИЯ - АВСТРАЛИЯ 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)

АВСТРАЛИЯ: 1. Ейдън Зингъл (8 точки),  3. Нейтън Робъртс (1), 5. Травис Пасиер (2), 6. Игор Юдин (12), 7. Харисън Пийкок (1), 8. Андрю Грант, 9. Адам Уайт (7), 12. Ейдън Тътън (либеро), 14. Григори Сукочев (1), 16. Люк Смит, 18. Линкълн Уилямс, 19. Томас Едгар (18).

БЪЛГАРИЯ: 1. Георги Братоев (5 точки), 7. Тодор Скримов (6), 9. Добромир Димитров, 10. Валентин Братоев, 11. Владимир Николов (9), 12. Виктор Йосифов (6), 13. Теодор Салпаров (либеро), 14. Теодор Тодоров, 15. Тодор Алексиев (16), 17. Николай Пенчев, 18. Николай Николов (4), 19. Цветан Соколов (6).