Номер 2 в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по тенис. Сърбинът победи трудно австралийския ветеран Лейтън Хюит с 4:6, 7:5, 6:1 след почти два часа игра.

31-годишният Хюит взе първия сет, след като реализира единствения пробив в него в деветия гейм. Във втората част сърбинът проби за 5:3 и сервираше за изравняване на резултата, но се провали. Австралиецът изравни за 5:5, но допусна нов пробив в 12-ия гейм, след което Джокович доминираше.

Сърбинът наниза 16 аса и завърши с общо 37 печеливши удара срещу 24 на съперника си.

Джокович ще срещне на четвъртфиналите номер 5 Жо-Вилфрид Цонга (Франция), който победи Фелисиано Лопес (Испания) със 7:6(5), 6:4.