Тимът на Сан Антонио Спърс постигна ценна победа като гост на Финикс Сънс със 111:106 и поведе в полуфиналната серия от плейофите в Западната конференция на НБА. Тим Дънкан направи отличен мач за „шпорите” и завърши с 33 точки и 16 борби. Тони Паркър добави 32 точки за важната победа на Спърс. Стив Неш се отличи с 31 точки за Финикс, но пропусна решителен шут 45 секунди преди края. Гардът на "слънцата" завърши двубоя окървавен след сблъсък с Тони Паркър 2:53 минути преди края. Неш отнесе 6 шева на носа след двубоя. "Нямаше какво ""да направя. Всичко беше разочароващо", отбеляза Неш след двубоя. "Това приличаше на боксов мач, където състезателите напускат с разбит нос, който не спира да кърви. Това те кара да се чувстваш зле", коментира пък ветеранът в състава на Сан Антонио Робърт Ори.

Майкъл Финли добави 19 точки за тима на Грег Попович. Амаре Студамайър пък завърши с 20 точки и 18 борби за Финикс, но успя само в 6 от 19 си опита за стрелба.

Срещата започна равностойно, като най-голямата разлика през първата част бе само 3 точки. След 12 минути игра гостите водеха само с 1 точка 27:26. През втората четвърт Финикс взе инициативата и 7:31 минути преди полувремето водеше с 39:33. До почивката Сан Антонио не изгуби контрол върху мача и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 53:51 в полза на домакините.

След почивката Сан Антонио заигра отлично и само за 4 минути благодарение на Дънкън и Паркър „шпорите” дръпнаха с 8 точки – 67:59. Все пак до края на третата четвърт Финикс намали авансът на своя съперник на 2 точки след поредица от точно изпълнение наказателни удари. Така преди последната четвърт резултатът бе 77:75 в полза на Спърс.

През последната четвърт драмата бе пълна. 8:46 минути преди края Раджа Бел вкара два фаула, с което „слънцата” поведоха – 86:85. Минута по-късно Майкъл Финли вкара много важна тройка и Спърс си върна водачеството – 90:88. В следващите минути се разиграха Студамайър и Марион за Финикс, а играта вървеше кош за кош. 4:33 преди края Сан Антонио водеше с 98:97, а секунди по-късно Тони Паркър с точна стрелба от средно разстояние направи преднината на Сан Антонио 3 точки. Веднага след това Ори направи фаул срещу Неш, който реализира и двата наказателни удара. В ""ответната атака Дънкан също не трепна от фаула – 102:99. В този момент Стив Неш взе нещата в свои ръц и с фантастична тройка изравни – 102:102 (2:23 преди края). Ответното нападение на Спърс бе насочено към Дънкан, който в традиционния си стил отигра и не пропусна. Отново Стив Неш се нагърби за Сънс, но стрелбата му от зоната за 3 точки бе неточна. „Шпорите” заложиха на разнообразие в атаката и Тони Паркър не сбърка в стрелбата си от средно разстояние. Финикс върна коша, но 1:13 минути преди края резултатът бе 106:104 в полза на гостите. 40 секунди преди сирената Барбоса пропусна от тройката, а Ману Джинобили бе фаулиран. Аржентинският национал вкара само 1 от 2 наказателни удара и 32 секунди преди края Финикс губеше вече с 3 точки. В атаката на Финикс Студамайър бе фаулиран и след като на два пъти пропусна в опитите си за стрелба. Амаре вкара и двата наказателни удара и 26 секунди преди края Сан Антонио водеше със 107:106. До края Сан Антонио стигна до успеха след няколко точно изпълнени наказателни удара, а Финикс неуспех в опитите си за стрелба имаха Студамайър и Бел.