Сан Антонио, Оклахома Сити и Индиана спечелиха вторите си срещи в плейофните серии в НБА и направиха важна крачка към следващия етап. В Сан Антонио Тони Паркър беше основната фигура за успеха на Шпорите срещу Лейкърс със 102:91, като вкара 28 точки и подаде 7 асистенции.

Тим Дънкан и Кауи Леонард вкараха по 16 всеки, а Ману Джинобили добави 13. За гостите от Лейкърс Дуайт Хауърд вкара 16, както и Стив Блейк. Мета Уърлд Пийс (това е новото име на Рон Артест) и Пау Гасол пък добавиха по 13 всеки, като нямаше нито един друг техен съотборник, който да вкара над 9 точки иили пък да регистрира 45 процента успеваемост.

Оклахома Сити изоставаше с 15 точки при домакинството над Хюстън в началото на четвъртата част, но силна игра на Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук в атаката осигуриха инфарктната победа със 105:102. Дюрант и Уестбрук завършиха с по 29 точки всеки, като Кевин вкара важна тройка 2:28 минути преди края на срещата. До края гостите на два пъти получаваха възможност за стрелба, но така и не се получи изравняване.

Секунда преди края Дюрант пропусна един наказателен удар, а отнетата топка беше извадена към Карлос Делфино, който стреля със сирената, но дори не улучи ринга. Мач номер 3 от серията е в събота в Хюстън.

След като завърши с трипъл-дабъл в първия мач, сега звездата на Индиана Пол Джордж се отличи с 27 точки за победата на тима на собствен терен над Атланта Хоукс със 113:98. Освен това, Индиана печели четвърти пореден мач срещу този противник и за първи път повежда в плейофна серия с 2-0 от 2004 година насам. Преди два дни Джордж получи наградата си за Най-прогресиращ играч в Лигата, а днес имаше успеваемост 11 от 21 стрелби от игрова ситуация. Към личния си актив добави 8 борби и 3 асистенции. Джордж Хил завърши с 22 точки за Пейсърс, а Дивайн Харис беше най-резултатен за гостите със 17 точки.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: