След като направи най-добрия си старт от 1972 година насам, тимът на Бостън Селтикс най-после се препъна. Това се случи при гостуването на Орландо Меджик, като "Магьосниците" спечелиха със 104:102. Така след 8 поредни победи звездната селекция на Док Ривърс претърпя първото си поражение за сезон 2007/2008.

"Не сме перфектни. Никой  от нас не си е въобразявал, че ще направим 82 победи в редовния сезон. Въпреки това демонстрирахме характер. Хвърлихме се здраво и се представихме като стабилен колектив, но просто не бяхме идеални", заяви след срещата крилото на Бостън Кевин Гарнет.

Гарнет завърши среща с 14 точки и 11 борби, Пол Пиърс наниза 28 точки, Рей Алън отбеляза 19, а Рахон Рондо се отличи с 18 при поражението на тима от Бостън.

"Знаехме, че това гостуване няма да бъде от най-леките, при положение, че един срещу друг се изправят два от най-силните отбори на Изток", сподели от своя страна Пол Пиърс.

Мачът бе първият от началото на сезона, в който някой от отборите, играли срещу Селтикс, регистрира над 50% успеваемост при стрелбата и води на 16-кратния шампион в началото на последната четвърт. Меджик дори имаше 20 точки аванс в началото на третата част, но Бостън стопи дефицита и след тройки на Еди Хаус и Джеймс Поуси дори излезе напред за 88:87.

Джамиър Нелсън реализира 18 точки и направи 6 асистенции, Хедо Тюркоглу вкара 16 точки и овладя 6 борби, докато Кийт Боуганс наниза 10 точки за успеха на Орландо.

Джамиър Нелсън отбеляза два наказателни удара, 01:28 минути преди края за 101:97. Впоследствие Рашард Луис вкара 2 точки за 103:99, 1:13 минути преди края, но неговият бивш съотборник от Сиатъл Суперсоникс - Рей Алън вкара тройка, 7,7 секунди преди финалната сирена, за 103:102 в полза на домакините. По-късно Луис реализира един наказателен удар, а в последната атака за Селтикс Пиърс стреля към коша, но неуспешно. Центърът на Орландо Дуайт Хауърд овладя топката и по този начин донесе победата за тима от Флорида.

"Най-важното за нашия отбор е, че на фона на миналата година играем много по-концентрирано. Когато ни повеждат се стремим да запазваме спокойствие и да играем нашата си игра, което досега дава добър резултат", заяви след двубоя Хауърд.