Ръсел Уестбрук вкара 29 точки, а лидерът при реализаторите в НБА Кевин Дюрант добави 26 за успеха на Оклахома Сити Тъндър над действащия шампион Далас със 102:99 в мач от плейофите.

Последните осем точки на Тъндър дойдоха от линията за фаул, а така Маверикс изостават от опонента си вече с 0:2 в първия кръг на плейофите в Западната конференция. За Маверикс 31 точки наниза звездата Дирк Новицки. Третият мач ще бъде в четвъртък в Далас.

Дуейн Уейд пък вкара 25 точки, Крис Бош се отчете с 21, а ЛеБрон Джеймс добави 19, за успеха на Маями със 104:94 над Ню Йорк. Това бе 12-а поредна загуба в плейофите за Никс, които изостават в плейофа от Източната конференция също с 0:2. Кармело Антъни се отличи с 30 точки за Ню Йорк, докато Амаре Студамайър добави 18. Следващата среща е в четвъртък в Ню Йорк.

В другия мач от плейофите на Изток, Дейвид Уест, Дани Грейнджър и Джордж Хил вкараха по 18 точки за Индиана, който победи госта Орландо с 93:78, за да изравни серията до 1:1. Глен Дейвис бе водещ реализатор за Меджик с 18 точки и 10 борби, докато Джей Джей Редик добави 13. Третият двубой е в сряда в Орландо.